Wycieczka do Akademii Sztuk Pięknych

W środę, 30 III 2022 r., Dzieci z grupy Pomarańczowej oraz „Starszaki” ze wszystkich grup wybrali się do Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, na zaproszenie Mamy Kornelii, pani Sylwii Romeckiej-Dymek.

Podczas wycieczki Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję poznania kilku pracowni na Wydziale Sztuk Projektowych (dodajmy, że w każdej z nich były bardzo ciepło i życzliwie przyjmowane). Mogły zobaczyć m.in. jak powstaje dzianina, jak wykonuje się nadruki na tkaninach, jak działają krosna, a także poznać tajniki projektowania ubrań, butów czy biżuterii.

Dużo emocji zostało także wyzwolonych w procesie twórczym, podczas którego Dzieci samodzielnie projektowały stroje. Na początku nieśmiało, ale stopniowo z coraz większą odwagą i rozmachem „ubierały” narysowane sylwety.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie, ciekawe zajęcia i mnóstwo inspiracji do dalszej pracy!