Zajęcia dla „Starszaków”

Dzień Ziemi, obchodzony na całym świecie w dniu 22 IV, zainspirował nas do zajęcia się tematyką ochrony naszej planety podczas kwietniowych zajęć dla Dzieci przygotowujących się do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

W dniu 20 IV 2022 r. panie Magdalena Stasiak i Maria Różalska-Stefaniak zaprosiły Dzieci na warsztaty czerpania papieru. Podczas tych zajęć Przedszkolaki zapoznały się z dawną sztuką wytwarzania papieru z wodnej zawiesiny –pulpy, odwadnianej na sicie. Przekonały się też, że własnoręcznie robiony papier to nie tylko zabawa, ale i dobry sposób na recykling, ponieważ do jego produkcji wykorzystana została makulatura.

Na kolejnych zajęciach dla „Starszaków” w dniu 27 IV 2022 r., panie Izabela Jaszczak i Katarzyna Płuciennik pokazały Dzieciom sposoby na wykorzystanie materiałów przyrodniczych do wykonania zabawek. Przedszkolaki mogły na przykład odrysowywać kamienie na kartce i tworzyć z nich ciekawe rysunki, kolorować wybrane kamienie, albo zagrać w „kółko i krzyżyk” z użyciem patyków, kasztanów i kamieni. Co więcej, mogły również samodzielnie zaprojektować swoją grę, korzystając z dostępnych materiałów naturalnych.