Marcowa codzienność

Chcielibyście Państwo zobaczyć, co działo się w marcu w naszym Przedszkolu? Jeśli tak, serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, zamieszczonej poniżej.

Sami nie wiemy, jak udało nam się zrealizować w marcu tyle aktywności! Wszystkie grupy uczestniczyły w warsztatach z programowania, spotkaniu z gadami, dwóch spektaklach teatralnych i koncercie muzycznym, a także powitały wiosnę sadzeniem kwiatów. Spędzały też sporo czasu w ogrodzie, wykorzystując również moment, w którym spadł marcowy śnieg.

W dodatku Dzieci z grupy Fioletowej były na wycieczce na Wydziale Chemii UŁ (dziękujemy za zaproszenie Tacie Gabrysi) i w restauracji „Komediowa” (dziękujemy  pani Monice za zorganizowanie warsztatów robienia pizzy), Dzieci z grupy Zielonej pojechały do pizzerii „Fiero” ( a tu za warsztaty robienia pizzy dziękujemy pani Ani), a Dzieci z grupy Pomarańczowej wybrały się do Akademii Sztuk Pięknych (podziękowania za zorganizowanie wycieczki dla Mamy Kornelii). A przecież były jeszcze spacery do parku i do zakątka dla owadów zapylających przy ul. Pomorskiej (grupy Zielona i Pomarańczowa)!

Poza tym w każdej z grup Przedszkolaki pracowały z pomocami (a pojawiło się w grupach sporo nowego materiału) i brały udział w zajęciach, zgodnych z planowaną na marzec tematyką. Na przykład Dzieci z grupy Zielonej, w tygodniu o wodzie sprawdzały, jaki obraz można stworzyć przy pomocy kropli wody rozdmuchanej na kartce papieru i wyklejały ryby na papierowym talerzyku. W grupie Niebieskiej, która zajmowała się w marcu m.in. tematyką związaną z Azją, Przedszkolaki poznawały rośliny pochodzące z tego kontynentu, próbowały różnych odmian ryżu i różnych rodzajów herbaty, a także układały kompozycję kwiatową „Ikebana”. Z kolei w grupie Żółtej, w tygodniu o roślinach, Dzieci wysłuchały opowieści Montessori o roślinach, poznały znaczenie roślin na Ziemi, a także nauczyły się nazw wiosennych kwiatów i tworzenia z nich przepięknych bukietów (pielęgnacja kwiatów ciętych). Natomiast Przedszkolaki z grupy Fioletowej, w tygodniu poświęconym zawodowi wykładowcy, wzięły udział w spotkaniu z wykładowcą (pani dyrektor), przygotowały prezentację multimedialną na temat Przedszkola i przeprowadziły samodzielnie kilka wykładów, a w tygodniu z kawą tworzyły obrazy z ziaren, malowały zaparzoną kawą i próbowały kawy zbożowej. W grupie Pomarańczowej, która w marcu zajmowała się m.in. ciałem człowieka, Dzieci poznały budowę i funkcje serca, stworzyły plakat o budowie serca, podpisywały za pomocą etykiet i ruchomego alfabetu wybrane mięśnie i kości, a także stworzyły szkielet człowieka z patyczków higienicznych.

A jeszcze znalazł się czas na to, co w przedszkolu najważniejsze: na swobodną, beztroską, dziecięcą ZABAWĘ!

To był baaardzo długi i baaardzo efektywny miesiąc!