Teatralnie w marcu

Ponieważ na dzień 27 III przypada Międzynarodowy Dzień Teatru, w marcu nie mogło zabraknąć w naszym Przedszkolu aktywności teatralnych.

Miesiąc rozpoczęliśmy przedstawieniem „Żabi król”, zagranym przez aktorów ze Studia Teatralnego Arlekin (4 III, piątek). Spektakl, będący adaptacją znanej baśni braci Grimm, opowiadał o zarozumiałej królewnie, która obiecała coś żabie w zamian za pomoc, ale słowa dotrzymać wcale nie zamierzała…

Z kolei w środę, 23 III, na zajęciach dla Dzieci przygotowujących się do podjęcia nauki w szkole, które poprowadziły panie Anna Kowalczyk i Paulina Wetoszka, „Starszaki” spotkały się z „papierowym teatrem”, czyli wywodzącym się z Japonii teatrem kamishibai. Uczestnicy zajęć najpierw obejrzeli „Bajkę o groszku”, a następnie sami stworzyli swoje autorskie opowieści. Dzieci pracowały w dwóch zespołach. Jeden z nich przedstawił na kartach cykl rozwojowy motyla, drugi – cykl rozwojowy drzewa.  Zajęcia zakończyły się prezentacją efektów pracy grupowej (dodajmy: rewelacyjnych!).

Dzień później, w czwartek 24 III, Przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Dzwonnik z Notre Dame” w wykonaniu aktorów z Teatru Blaszany Bębenek. Była to wzruszająca historia legendarnego samotnika Quasimodo, owładniętego wielką, tragiczną miłością do prześladowanej przez ludzi Esmeraldy. Historia, który uczy jak rozpoznawać prawdziwe piękno i szlachetność oraz że od wyglądu ważniejsze jest wnętrze człowieka.