Lutowa codzienność

Luty, choć jest najkrótszym miesiącem w roku, obfitował w bardzo wiele ciekawych wydarzeń. Przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział w zimowym koncercie muzycznym on-line, w zajęciach zumby, a także cyklicznych warsztatach z robotyki.

Gdy tylko warunki pogodowe na to pozwalały, Dzieci wiele czasu spędzały w przedszkolnym ogrodzie i na spacerach. Przedszkolaki z grupy Żółtej wyruszyły na spacer do pobliskiego Parku 3 Maja, a Dzieci z grupy Fioletowej – do Biblioteki Miejskiej, w ramach tygodnia o bibliotekarzu. Z kolei Przedszkolaki z grupy Pomarańczowej mogły wykazać się swoją sprawnością, biorąc udział w torach przeszkód, zorganizowanych w ogrodzie i na sali gimnastycznej.

Przedszkolna codzienność to także zajęcia dydaktyczne oraz praca z pomocami. W lutym w każdej z grup pojawiło się wiele nowych pomocy (np. w grupie Niebieskiej skrzynka świetlna, gra pamięciowa w kolory, rozwiązywanie zadań tekstowych, domino językowe, memory językowe, łowienie ryb wędką). W grupie Fioletowej Dzieci nawet same tworzyły bardzo wartościowe pomoce.  Co ciekawe, w tygodniu o nauczycielu, samodzielnie prowadziły także zajęcia (o lizakach, psach, produkcji kryształów czy zajęcia ruchowe)!

Podczas lutowych zajęć pojawiły się takie aktywności, jak np. udział w warsztatach stomatologicznych – grupa Pomarańczowa, oglądanie teatrzyku Kamishibai w grupie Zielonej, tworzenie lasu i układanie mandali z materiału naturalnego, ćwiczenie równowagi w labiryncie z belek numerycznych, nagrywanie filmu i tworzenie grupowej gazetki, zabawy badawcze, tworzenie makiety miasta,  i wiele, wiele innych. Warto też dodać, że w grupie Niebieskiej wykluł się dinozaur (!), a grupa Pomarańczowa wzbogaciła się o… żelazko, które niezbędne jest do zaprasowywania układanek z koralików, z ogromną precyzją wykonywanych przez Dzieci! A jako że luty to miesiąc karnawału, w niektórych grupach (m.in. w Żółtej i Pomarańczowej) pojawiły się zabawy z balonami czy zajęcia, podczas których Dzieci wykonywały karnawałowe maski.

Na szczęście był też czas na tę najważniejszą dziecięcą aktywność, ZABAWĘ!