Czerwony Dzień

Jaki to kolor, który najmocniej przykuwa nasz wzrok, jest barwą o największej intensywności i największym oddziaływaniu na nasz organizm, niosącą w sobie dużą ilość energii, który jest ulubionym kolorem małych dzieci na całym świecie, najczęściej używanym kolorem na flagach (około 77 % flag ma  go w swoich barwach), a w Azji jest kolorem szczęścia?

Tak, oczywiście: to kolor CZERWONY! Kolor ten króluje w naszym Przedszkolu 14 II, bowiem każdego roku dzień ten obchodzony jest przez nas jako Czerwony Dzień. Wówczas naprawdę wszystko jest w rozmaitych odcieniach czerwieni (karmazynowe, rubinowe, szkarłatne, amarantowe, karminowe, truskawkowe, wiśniowe, kardynalskie i cynober)! Są czerwone pomoce i czerwone zabawki, są czerwone potrawy i nasze czerwone ubrania. A do tego jest zawsze moc pozytywnej energii. Kochamy ten dzień!