Dzień pizzy

Czy wiecie Państwo, że

– pizza, jaką znamy dzisiaj, pochodzi z włoskiego Neapolu, chociaż jako pierwsi, podobny do niej placek wypiekali już starożytni Grecy?

– codziennie sprzedawanych jest na świecie około 13 milionów pudełek pizzy?

– na całym świecie w ciągu roku sprzedaje się nawet 5 miliardów sztuk pizzy?

– największymi entuzjastami pizzy nie są wcale Włosi, tylko Amerykanie, a na jednego obywatela Ameryki przypada w roku aż 46 kawałków pizzy?

– najpopularniejsza na całym świecie pizza to margherita?

My ju taką wiedzę mamy! Zdobyliśmy ją podczas świętowania w Przedszkolu Międzynarodowego Dnia Pizzy w środę, 9 II.

W tym dniu pizza stanowiła element przewodni niemal wszystkich przedszkolnych aktywności. Pracując z grupach, parach i indywidualnie, Dzieci wykonywały wymarzone pizze z papieru i z masy solnej, wcielały się w dostawcę pizzy, pracowały ze specjalnie na ten dzień przygotowanymi  pomocami, a także zdobywały informacje o włoskiej kuchni i składnikach pizzy. Oczywiście nie mogło zabraknąć „prawdziwej pizzy”, którą Przedszkolaki zjadły ze smakiem i na obiad, i na podwieczorek. To był wyjątkowo pyszny dzień!