Koncert muzyczny

Za każdym razem, gdy w Przedszkolu na koncercie pojawia się pani Grażyna Sikorska wraz z muzykami, wszystkim natychmiast pojawiają się uśmiechy na twarzach. Tak było i w czwartek, 24 II.

Głównym bohaterem koncertu była w tym dniu wiolonczela. Dzieci mogły ją dokładnie obejrzeć (okazało się, że kilka razy większa od skrzypiec, a do futerału na ten instrument może nawet zmieścić się dziecko!), poznać jej budowę, a także dowiedzieć się, w jaki sposób wydaje dźwięki.

Podczas tego muzycznego spotkania Przedszkolaki poznały także postać dyrygenta, który za pomocą batuty potrafi kierować całą orkiestrą. Przez chwilę wcieliły się nawet w role muzyków – członków orkiestry i na znak dyrygenta (najpierw był nim pan Michał Sikorski, a później kolejne Dzieci) klaskały, tupały lub śpiewały.

Ostatnim punktem koncertu była zimowa piosenka, w rytm której Dzieci  wrzucały kule śniegowe do chmury w rytmie zimowej piosenki.

Serdecznie dziękujemy artystom za kolejną muzyczną ucztę!