Warsztaty zoologiczne

Co jedzą węże? W jaki sposób zdobywają pożywienie? Jak  węże odbierają informacje z otoczenia? Jak długo żyją węże? Co to jest wylinka? Odpowiedzi na te i inne pytania można było uzyskać podczas niesamowitego spotkania, które odbyło się w naszym Przedszkolu w środę, 16 III 2022 r. W tym dniu odwiedził nas bardzo sympatyczny pan Mariusz z krakowskiej Agencji Impresaryjno-Artystycznej Klaps Art, który przyjechał wraz ze swoimi pupilami – wężami, między innymi boa dusicielem, boa tęczowym czy pytonem tygrysim – albinosem.

W czasie spotkania Dzieci mogły nie tylko poznać wiele ciekawych faktów z życia węży, ale także samodzielnie sprawdzić dotykiem jakie one są: wilgotne czy suche, ciepłe czy zimne, gładkie czy może szorstkie? Okazało się, że te gady są suche i zaskakująco aksamitne! W dodatku węże, z którymi mieliśmy do czynienia, są bardzo łagodne! A może wiedza i doświadczenie zdobyte podczas warsztatów zoologicznych zapoczątkują nowe zainteresowania i pasje?